Aktualnosci

14/03/2010

OGŁOSZENIA

Drodzy Rodzice, Nasze przedszkole i nauczyciele są gotowi na przyjęcie dzieci, jednakże ze względu na rekomendację Państwowej Stacji Sanitarnej związanej z

Szkoła w ruchu

Logopeda radzi

Logopeda radzi

kÄ…cik nauczycielki

Erasmus+

Projekty edukacyjne

 

UNICEF - LALECZKI

KLUB EUROPEJSKI

DOBRA PRAKTYKA

Klub bajkowy


 

Sekap

Termomodernizacja

 

Wydarzenia

09/10/2016

Pocztówkowe Przedszkole

Drodzy Rodzice.

Warto od najmłodszych lat uczyć dzieci, że pisanie listów i kartek pocztowych to ciekawa forma komunikowania się z innymi osobami. Ćwiczy wyobraźnię i cierpliwość oraz rozwija kreatywność, a czytanie ich jest magicznym momentem dla odbiorców.

Drodzy Rodzice grupa SMERFY i KRASNALE włączyła się do programu edukacyjnego  „Pocztówkowe Przedszkole”, którego celem jest propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania informacji w formie pocztówek i listów. Będziemy przesyłać kartki, listy do przedszkoli w całej Polsce. Pierwsze kartki już do naszych dzieci dotarły (stworzymy z nich mapę zaprzyjaźnionych przedszkoli z całej Polski). Dzieci są zachwycone i nie mogą się doczekać, kiedy następnym razem pójdziemy na pocztę przykleić znaczek i wysłać list.

 

 "Jedyneczki listy piszą”

SMERFY z Przedszkola nr 1 w Zabrzu z wielką ochotą wzięły udział w akcji korespondowania z okazji tygodnia pisania listów. Dodatkowo ucieszyły się z tego, że piszą do dzieci z przedszkoli o takim samym numerze. Napisały, nakleiły znaczki i wspólnie wybrały się na pocztę. Długo nie czekały na odpowiedź… Widzieć szczęśliwe buzie przedszkolaków, gdy listonosz przynosił listy z pozdrowieniami :) – bezcenne! Bardzo dziękujemy wszystkim Paniom i dzieciom z przedszkoli z Suliszewa, Jasła, Legionowa, Warszawy, Pleszewa, Kwidzynia i Oleśnicy. Jutro wysyłamy kolejne listy. Dzieciom bardzo spodobała się taka forma korespondencji. Pozdrawiamy!