Aktualnosci

14/03/2010

OGŁOSZENIA

 Imprezy przedszkolne. 16 maj - Wyjście do teatru na przedstawienie "Plastusiowy pamiętnik" 22 maj - Wycieczka przedszkolna 27 maj i 28 maj -

Szkoła w ruchu

Logopeda radzi

kÄ…cik nauczycielki

Erasmus+

Projekty edukacyjne

 

UNICEF - LALECZKI

KLUB EUROPEJSKI

DOBRA PRAKTYKA

Klub bajkowy


 

Sekap

>No text entered<

Termomodernizacja

 

Akcja UNICEF

Nasze przedszkole pierwszy raz wzięło udział w w światowym projekcie UNICEF – WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. W Polsce kampanię wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska. Celem  było zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Czadzie.
Udało nam się już przejść przez kolejne etapy projektu:
•    Podróż przez kontynenty – dzieci podczas zajęć wybierały sobie kontynent. Poznały jego mieszkańców, zwyczaje, kulturę i geografię
•    Przygotowanie laleczek przez dzieci i rodziców – w oparciu o wykrój wysłany przez UNICEF dzieci z bliskimi przygotowały swoje własne charytatywne laleczki,
•    Wystawa laleczek w przedszkolu  .
Najważniejszym etapem akcji było specjalne wydarzenie – przedstawienie małych artystów naszego przedszkola połączone z licytacją laleczek.
W naszym przedszkolu uroczystość odbyła się dnia 8.02.2013 o godzinie 16.00 w Kinie Roma w Zabrzu.
W czasie imprezy laleczki uszyte przez dzieci i rodziców zostały  zlicytowane, a dzieci zaprezentowały  przygotowany specjalnie na tą okazję program artystyczny. Na ten dzień dzieci zaprosiły  rodziców, dziadków, opiekunów. Każdy  mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie prawdziwemu dziecku z Czadu przekazując na ten cel darowiznę wysokości 10 zł.( cena wywoławcza laleczki proponowana przez UNICEF = cenie szczepionki dla jednego dziecka)
Była to również świetna okazja pokazać przedszkolakom, że pomaganie innym ma sens i może sprawiać przyjemność.     Radość jaka towarzyszyła powstawaniu laleczek, trwale zapisała się w pamięci uczestników. Spotkanie w Kinie „Roma” było pełne niespodzianek i emocji. Największe emocje wśród gości wzbudziła licytacja laleczek. Dzięki Państwa zaangażowaniu powstały 32 piękne laleczki, które zlicytowane zostały za łączną kwotę 2561 zł . Pieniądze te przyczynią się do przeprowadzenia szczepień ochronnych dzieci w Czadzie.      
W imieniu wszystkich Pracowników naszego przedszkola dziękujemy Państwu za wielkie zaangażowanie, zrozumienie i wsparcie w naszej akcji.

Tu zobaczysz uszyte laleczki

 

 Spotkanie w Kinie Roma