Aktualnosci

14/03/2010

OGŁOSZENIA

      OPŁATY ZA PRZEDSZKOLE  od 1.09.2021r     Stawka żywieniowa dzienna:   ●         koszt 3 posiłków – 9,00zł/ 1 dzień (śn, ob, podw)   ●         koszt 2 posiłków

Szkoła w ruchu

Logopeda radzi

Logopeda radzi

kÄ…cik nauczycielki

Erasmus+

Projekty edukacyjne

 

UNICEF - LALECZKI

KLUB EUROPEJSKI

DOBRA PRAKTYKA

Klub bajkowy


 

Sekap

Termomodernizacja

 

Przedszkole nr 23

 

Relacja fotograficzna  z projektu w  przedszkolu  : „Czyli co misie wysłuchały i co podczas podróży porabiały”

 Naszym Misiem podróżnikiem jest miś…..

                   MICHALINKA

Rodzice dowiedzieli się o projekcie z gazetki informacyjnej.

 Podczas odwiedzin misiów  było wiele zabawy, ale przede wszystkim czytania….
 Dzieci z Przedszkola nr 23 w Zabrzu z niecierpliwością czekały na pierwszego misiowego podróżnika. W poniedziałek 4.02 pojawił się u nas Miś Śpioch z Przedszkola nr 12. Przeżył prawdziwie kosmiczny tydzień! Poza wysłuchaniem wielu ciekawych bajek i opowiadań, w grupie maluchów podróżował rakietą zbudowaną z klocków, podziwiał modele rakiet skonstruowane przez starszaków oraz pomagał w wykonaniu planet z masy papierowej.

Miś Zbyś to prawdziwy szczęściarz - trafił do Przedszkola nr 23 akurat na Karnawałowy Tydzień! Jak każdy misiowy podróżnik uczestniczył we wspólnym czytaniu książek, bawił się z dziećmi i doczekał się wielu radosnych uścisków. Wyjątkową atrakcją okazał się jednak bal przebierańców. Zbyś mógł podziwiać kolorowe stroje dzieci, a później zatańczył w rytm dziecięcych przebojów.

Miś Lesio gościł w Przedszkolu nr 23 w dniach 04.03 - 08.03. W tym czasie pomagał dzieciom szukać zwiastunów wiosny i uczył się z nimi języka angielskiego. W grupie Misiów Lesio spotkał się ze swoimi pluszowymi kolegami i oczywiście z zainteresowaniem słuchał czytanych mu bajek i opowiadań.

Urocza Gwiazdeczka szybko zaprzyjaźniła się ze wszystkimi dziećmi z Przedszkola nr 23! Chętnie brała udział we wspólnych zabawach i tańcach, a także z zainteresowaniem obserwowała zmiany zachodzące w kącikach przyrodniczych.

Miś Czytuś trafił do Przedszkola nr 23 w bardzo aktywnym tygodniu. W związku z pierwszym dniem wiosny, pomagał dzieciom sadzić cebulki i brał udział w spacerze z Marzanną. Chętnie słuchał też bajek i opowiadań.

Dzieci z Przedszkola nr 23 świetnie bawiły się z misiem Zbysiem. Wspaniale zorganizowały mu czas - zaprosiły Zbysia do kącika przyrodniczego (gdzie spotkał bociana), a potem zabrały na przejażdżkę koparką. Oczywiście nie obyło się bez wspólnego oglądania książeczek.

Miś Michaś nie mógł narzekać na nudę podczas pobytu w Przedszkolu nr 23. Chłopcy poprosili go o pomoc w budowaniu wieży z klocków, a dziewczynki zaprosiły do zabawy w domku dla lalek. W wolnych chwilach Michaś z zaciekawieniem słuchał bajek czytanych dzieciom