Aktualnosci

14/03/2010

OGŁOSZENIA

  UWAGA Dnia 23.09.2022 w przedszkolu powitamy Panią Jesień, w związku z tym dzieci tego dnia przychodzą do przedszkola ubrane na czerwono

Szkoła w ruchu

Logopeda radzi

kÄ…cik nauczycielki

Erasmus+

Projekty edukacyjne

 

UNICEF - LALECZKI

KLUB EUROPEJSKI

DOBRA PRAKTYKA

Klub bajkowy


 

Sekap

Termomodernizacja

 

Wydarzenia

27/09/2012

Wizyta Policjanta w przedszkolu.

W dniu 27 września w naszym przedszkolu policjant z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu spotkał się z przedszkolakami. Zapoznał dzieci z umundurowaniem policjanta oraz elementarnymi zasadami ruchu drogowego. Opowiadał o swoim zawodzie.
Wyjaśniał jak należy poruszać się po drogach, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Przedszkolaki zapamiętają, że przechodząc przez przejście dla pieszych nie należy biec ani spacerować, że trzeba przez nie przejść szybkim i zdecydowanym krokiem.
Żaden z przedszkolaków nie miał również problemu z określeniem jak należy prawidłowo korzystać     z sygnalizacji świetlnej. Wszyscy wiedzieli, że powinni przechodzić przez ulicę pod opieką osoby dorosłej. Następnie dzieci wspólnie z policjantem rozwiązywały zagadki dotyczące prawidłowego poruszania się po drogach. Nie miały kłopotów ze wskazaniem prawidłowych odpowiedzi.
Spotkanie Pana policjanta z przedszkolakami przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Od dzisiaj każdy przedszkolak już wie, ze policjant może być przyjacielem, który zawsze chętnie służy pomocą.