Aktualnosci

14/03/2010

OGŁOSZENIA

Drodzy Rodzice, Nasze przedszkole i nauczyciele są gotowi na przyjęcie dzieci, jednakże ze względu na rekomendację Państwowej Stacji Sanitarnej związanej z

Szkoła w ruchu

Logopeda radzi

Logopeda radzi

kÄ…cik nauczycielki

Erasmus+

Projekty edukacyjne

 

UNICEF - LALECZKI

KLUB EUROPEJSKI

DOBRA PRAKTYKA

Klub bajkowy


 

Sekap

Termomodernizacja

 

Aktualności

14/03/2010

OGŁOSZENIA

Drodzy Rodzice,
Nasze przedszkole i nauczyciele są gotowi na przyjęcie dzieci, jednakże ze względu na rekomendację Państwowej Stacji Sanitarnej związanej z sytuacją epidemiczną na Śląsku wystąpiłam z wnioskiem do organu prowadzącego o dalsze zawieszenie zajęć dydaktyczno – wychowawczych w naszym przedszkolu do dnia  07.06.2020r.
Planujemy ponowne otwarcie 8.06. Jednocześnie informujemy, że nasza decyzja będzie uzależniona od aktualnej sytuacji epidemicznej. O wszystkich zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco drogą mailową i na stronie internetowej przedszkola,
W związku z powyższym:
1.    Nauczyciele będą, jak dotychczas prowadzili nauczanie zdalne w dotychczasowej formie.
2.    Osoby, które zadeklarowały powrót dzieci do przedszkola nie muszą zgłaszać ponownie tego faktu.
3.    Osoby, które planują przysłać dzieci po 8.06. prosimy o przesłanie stosownych informacji na adres: dyrektor@p1.zabrze.pl
Imię i nazwisko dziecka………………
Pobyt dziecka w przedszkolu: od ……….. do………
Liczba posiłków.
Te informacje są nam niezbędne do zaplanowania pracy zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia.
4.    Rozumiejąc państwa różną sytuację zawodową informujemy, że można będzie przyprowadzić dziecko do przedszkola jednak po wcześniejszym ( dwa dni przed planowanym powrotem) zgłoszeniem tego faktu.

Z poważaniem
Aleksandra Graczewska
Dyrektor Przedszkola nr 1 w Zabrzu
32 271-27-34

 

KOMUNIKAT

Kochani Rodzice!

 

 W związku z epidemią koronawirusa, mając na uwadze bezpieczeństwo Państwa oraz pracowników naszego przedszkola, zwracam się z prośbą o załatwianie spraw drogą telefoniczną i e-mailową na adres: dyrektor@p1.zabrze.pl w godz. od 9.00 do 11.00.Ta forma komunikacji obowiązuje do odwołania.
Nasz numer telefonu 32 271 27 34.
Koronawirus wszystkim nam skomplikował życie, niwecząc nasze plany i stawiając przed nami niezwykle trudne zadania. Zapewnienie dzieciom opieki w domu nie jest rzeczą łatwą, stąd kilka propozycji od naszych wychowawców.
Myślę, że pomogą one Państwu w codziennym wychowaniu Waszych pociech. Zatem zachęcam do śledzenia naszej strony internetowej facebookowej i korzystania z oferty na zorganizowaną zabawę z dzieckiem przygotowaną przez wychowawców dzieci, które będą codziennie wysyłane na adresy e-mailowe rodziców.

 

Domowe przedszkole

Szanowni Rodzice w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno - wychowawczych w przedszkolach, zachęcamy Państwa do nauki zdalnej z dziećmi.
Zachęcamy do zapoznania się ze stroną  
www.gov.pl/web/zdalnelekcje/oddzial-przedszkolny2
oraz naszymi pomysłami
http://jedyneczka.bnet.pl/index.php/publisher/articleview/frmArticleID/435/

 

Tytuł: Dzieci uczą rodziców w domu!

 

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.  W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz  4 zadania do wykonania.  By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

Materiały można pobrać pod adresem:

https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

 
OPŁATY ZA PRZEDSZKOLE  2019/2020r.
Stawka żywieniowa dzienna:
koszt 3 posiłków – 7,00zł/ 1 dzień (śn, ob, podw)
koszt 2 posiłków – 5,60zł/ 1 dzień (śn, ob)
koszt 2 posiłków – 4,90zł/ 1 dzień (ob, podw)

koszt 1 posiłków – 2,10zł/ 1 dzień (śn)
koszt 1 posiłków – 3,50zł/ 1 dzień (ob)
koszt 1 posiłków – 1,40zł/ 1 dzień ( podw)
           Opłata za godziny dodatkowe wynosi 1,00 zł  za czas przekraczający 5 godzin dziennie.
Dzieci spełniające roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne tj. dzieci 6 – letnie nie ponoszą opłat za godziny dodatkowe.
Dzieckiem 6-letnim jest dziecko, które rozpoczyna edukację przedszkolną od nowego roku szkolnego (od września), w roku (kalendarzowym), w którym kończy 6 lat (niezależnie od tego czy następuje to 1 stycznia, czy też 31 grudnia danego roku).